Wykład w ramach kampanii (Nie)znajomy w sieci

Jeszcze do teraz rezonuje w nas to, co wydarzyło się wczoraj w Braniewie.

Na zaproszenie Tomasz Sielicki Burmistrz Braniewa, ale także inicjatorki kampanii Ewelina Gierałtowska i Pani Dyrektor

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie, wzięliśmy udział w wydarzeniu profilaktycznym w ramach kampanii „(NIE)znajomy w SIECI” .

🗣️Z Pan Belfer – nauczyciel z Internetów wiedzą i doświadczeniem w obszarze nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci, higieny cyfrowej i cyfrowego obywatelstwa podzieliliśmy się z rodzicami, nauczycielami i specjalistami- mieszkańcami Braniewa.

Oprócz nas, wykład miała także Monika Śmigielska z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Wszyscy, którzy zgromadzili się wczoraj wieczorem w Braniewskim Centrum Kultury, byli pod ogromnym wrażeniem informacji i pomysłów, a także sposobu, w jaki zostały one przekazane. To nie wszystko – autentyczne poruszenie wywołał u obecnych występ uczniów braniewskich szkół podstawowych, którzy wystąpili w spektaklu przygotowanym przez Panią Kamilę Siejko. 👏🏻

🎁 W trakcie spotkania wśród uczestników spotkania rozlosowane zostały książki mojego i Mikołaj Marcela autorstwa, czyli „Jak nie zgubić dziecka w sieci”. Każdy uczestnik spotkania wyniósł z niego równie ważne – wiedzę, informacje i pomysły, które mogą uchronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich w sieci.

Podczas spotkania wspomniałam także o cudownej kampanii Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która skierowana jest właśnie do rodziców, pt. „Blisko telefonu- daleko od dziecka’.

Dziękujemy za liczny udział i bardzo pozytywne opinie, które docierają do nas od tych, którzy byli – rodziców świadomych skali problemu, któremu musimy stawić czoła.

👏🏻 Ogromne brawa za rozpoczęcie kampanii i organizację kolejnego wydarzenia w jej ramach należą się Pani Ewelina Gierałtowska z Inicjatywa Public Life

🔜 Braniewo na tym nie poprzestaje. Organizatorzy przygotowują się na kolejne edycje kampanii „(NIE)znajomy w SIECI❗️Wspólnie tworzą lepsze i bezpieczniejsze środowisko online‼️👍🏻

Polecamy miejsce, gdzie mogliśmy po tym wydarzeniu odpocząć, czyli Osada Między Drzewami. Cudowne okoliczności przyrody, wspaniali gospodarze, pyszne jedzonko i gustowne wnętrza.

#NODNZytaCzechowska#szkoleniaZytaCzechowska#ZytaCzechowska#higienacyfrowa#bezpiecznyinternet