Nasza konferencja przeszła do historii, ale echa tej konferencji nie milkną. To był sukces organizacji, frekwencyjny i metodyczny.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji, panelistom, wykładowcom, prowadzącym warsztaty i wszystkim współpracującym przy organizacji.
Relacja z konferencji poniżej.
https://padlet.com/kaja774/konferencja-a-teraz-zadbaj-o-siebie-2476p3kasfe43ouw
Ogólnopolska Konferencja – stacjonarna
dla nauczycieli, pedagogów, specjalistów, terapeutów, dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych

Temat konferencji: A TERAZ ZADBAJ O SIEBIE!
- Zawód nauczycielki, nauczyciela to wyzwanie. Przyjdźcie na naszą konferencję, podczas której zachęcimy Was do tego, byście zostali ekspertami od zarządzania dobrostanem własnym i innych.
- Poznacie praktyczne metody i wskazówki, którymi podzielą się z Wami: doświadczone nauczycielki i nauczyciele i cenione ekspertki i eksperci.
Data: 11 marca 2023 r.
Czas trwanie: godzina: 09.00- 19.00
19.00- Wieczór Przyjaźni
Miejsce konferencji: Publiczna Szkoła Cogito w Poznaniu, Sierakowska 23, Poznań.
Miejsce spotkania podczas wieczoru przyjaźni: Niespodzianka!
Ewentualny nocleg uczestnik organizuje we własnym zakresie.
Konferencję zanotuje i zwizualizuje: Matusz łysek z grupy Belfry Bazgrolą
Organizator: Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl i Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta.


Patroni: Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu i SuperBelfrzy RP


Cena: 249 zł- wystawiamy faktury

Uczestnik może skorzystać z wszystkich wykładów, warsztatów, panelu i spotkania przyjaźni.
Każdy uczestnik otrzyma:
- materiały prokonferencyjne
- certyfikat akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
Program konferencji:
9.00- Powitanie: Joanna Antczak, Zyta Czechowska i Marzena Kędra
Część 1 – „Zatrzymaj się” – czas refleksji
9.00 – 9.45
1. Chcę, mogę, zrobię! O pewności siebie i budowaniu sprawstwa.
Prelegent: Marta Młyńska i Przemek Staroń
9.45 – 10.30
2. „Nie jesteś w stanie zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się surfować”, czyli o uważności, akceptacji, o emocjach i relacjach. Z innymi i z samymi sobą.
Prelegent: Marta Florkiewicz- Borkowska
10.30 – 11.00 – przerwa kawowa
11.00- 12.00
3. Panel dyskusyjny „Wyjdź na spotkanie życia” – prowadzący Przemek Staroń
12.00 – 12.45
4. Nauczyciel influencer – lans, czy odpowiedzialność?
Prelegent: Dawid Łasiński
12.45 – 14.00 – przerwa obiadowa
Część 2 – „Warsztaty odkrywania i zachwytu”, aby lepiej rozumieć siebie i dziecko
14.00 – 15.30 – warsztaty, wyboru dokonują uczestnicy konferencji!
- Malowanie na jedwabiu
Monika Marczyk – Żabińska
- Kartki w stylu shabby chic z wykorzystaniem prasy drukarskiej
Iza Terlecka
- Body&Mind
Ania Busza i Kasia Kuryś
- Fotografia portretowa +mini kurs fotografii smartfonem
Paweł Hoffmann
- Myślografia w biologii
Żaneta Banasiak
- Domowa cukierenka
Barbara Jurga – Szlempo
- Mapa marzeń
Sylwia Budasz
- Masaż neurotaktylny
Kasia Kujawa
- Build The Change – warsztaty kreatywne z rozwiązaniami LEGO
Bartosz Sobkowiak
15.30 – 16.00 – przerwa kawowa
Część 3 – „Warsztaty odkrywania i zachwytu”, aby lepiej rozumieć siebie i dziecko
- Zaproś mnie do Atelier- od doświadczania świata do ekspresji plastycznej dziecka.
Ewa Morzyszek – Banaszczyk
- Spójrz, dookoła jest tyle do odkrycia! Nieoczywiste warsztaty o odkrywaniu siebie, uczniów i przyrody.
Martyna Tarnowska
- Linorytowe pieczątki
Monika Bakiera
- Ceramika
Marysia Nowaczyk
- Interaktywne mapy
Adam Chudziński
- Ściągi z lektur
Gosia Kowalska
- Naturalne kosmetyki
Kasia Gulińska i Natalia Stempczyńska
- Warsztaty dla natury – majsterka zero waste
Karolina Waligóra
- Zabawy interaktywne na angielskim
Kamila Ulańska-Karafylis i Ania Zielonka
- Makrama
Oliwia Michalak
- Oddychaj!
Justyna Odrzykoska
- Build The Change – warsztaty kreatywne z rozwiązaniami LEGO
Bartosz Sobkowiak
19.00 – Wieczór Przyjaźni- spotkanie integracyjne i zakończenie konferencji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI W PDF
Prowadzący warsztaty
Pracowite i zgrane jak pszczoły! Ekipa z Cogito i Przyjaciele już szykują się do sobotnich warsztatów
WAŻNE!
Na każdym warsztacie jest ograniczona liczba miejsc i o wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń, warto się więc nie spóźnić! Zapisy na warsztaty będą odbywały się przy rejestracji na konferencję. Jeśli planujesz wziąć udział w zajęciach BODY&MIND, zabierz koniecznie coś wygodnego na przebranie!

Wykładowcy i paneliści konferencji A teraz zadbaj o siebie!

.Dawid Łasiński – dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 39 000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 5 000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje ponad 67 000 osób, a na TikToku zebrał ponad 5000 obserwujących. Laureat nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022 w kategorii wideoblog za kanał Pan Belfer. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 w latach
2019 i 2020 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Należy do grupy SuperBelrzyRP. Jest jednym z kilku osób w Polsce, które tworzą oficjalną grupę edukatorów Google GEGPoland. Ma tytuł MIEE i MIEE Follow – ekspert technologii Microsoft w
edukacji. Autor podręcznika do chemii dla szkoły podstawowej wydawnictwa MAC. Pomysłodawca i współtwórca takich projektów internetowych wspierających edukację jak Nauczycielwsieci.pl , Lekcjewsieci.pl i Akademiaprzyrodnika.pl.

Germanistka, trenerka, szkoleniowiec, coachka, metodyczka, eduentuzjastka, edukatorka, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, nauczycielka dyplomowana, wykładowczyni w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, laureatka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Deutsch hat Klasse” i „Schule im Wandel”, stypendystka Goethe Institut w Warszawie, egzaminatorka maturalna, autorka wielu publikacji z obszaru oświaty i edukacji, tworzy materiały dydaktyczne, organizuje i prowadzi szkolenia, webinary oraz konferencje dla nauczycieli, przemawia na eventach edukacyjnych, wspomaga szkoły w rozwoju, współpracuje z instytucjami oświatowymi i biznesem, wspomaga szkoły w rozwoju, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

Agnieszka Jankowiak-Maik – Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki “Historia, której nie było”. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

Joanna Antczak – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Od wielu lat prowadzi klasy freinetowskie według autorskiego programu „Edukacja wyobraźni”, stosując naturalne metody uczenia się. Jest autorką wielu projektów, publikacji i innowacji pedagogicznych, w których łączy pedagogikę Celestyna Freineta z edukacją regionalną i przyrodniczą. Wykorzystując doświadczenie w prowadzeniu klas autorskich, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli freinetowców oraz wszystkich tych, którym bliskie jest dobro i naturalny rozwój dziecka. Jest ambasadorką ogólnopolskiego programu „Wiosna Edukacji” , trenerką TOC (pakiet „Kuferek tajemnic”) oraz trenerką międzynarodowego programu edukacyjnego „Odyseja Umysłu”. Od września 2022roku pełni funkcję Przewodniczącej Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta.

strona internetowa Szkoła Staronia
Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów.
Nauczyciel dyplomowany, autor książek, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.
Tutor ponad 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych.
Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

Kamila Ulańska-Karafylis – pełna pozytywnej energii anglistka ze szkoły Cogito. Zależy jej na budowaniu dobrych, opartych na zaufaniu relacji z uczniami, dlatego nie uważa ploteczek z podopiecznymi podczas przerw za stratę czasu. Angażowała się w program Spotkania kultur. Prowadziła zajęcia pokazowe, szkolenia dla nauczycieli oraz wystąpiła w filmach o roli nauczyciela, współdziałaniu w grupach w modelu rotacji pomiędzy stacjami, efektywnej komunikacji i modelu BYOD w trakcie realizacji Wielkopolskiej szkoły ćwiczeń. Brała udział w rekrutacji, przygotowaniach i wyjeździe dzieci do Francji w ramach projektu „Prowokować – oferować – wybierać – Mobilność uczniów z Cogito” oraz do Finlandii z przedsięwzięciem „Badacze w działaniu – mobilność w Finlandii”.

Marzena Kędra – Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu. Jej sercu bliska jest pedagogika C. Freineta. Z niej czerpie radość i siły do budowania lepszej szkoły. Uhonorowana tytułami Profesora Oświaty, Nauczyciel Roku 2012, Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych, Dyrektor Roku 2010. Autorka licznych publikacji z zakresu pedagogiki, między innymi: „Cogito – szkoła z własnym obliczem”, „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej – przewodnik metodyczny”, „Jak latać bez skrzydeł”, „Razem z dzieckiem”, „Włączanie rodziców w edukację dzieci”, „Wychowanie moralne i obywatelskie”, „Warsztatownia freinetowska w Cogito”, „Mojej szkole na urodziny”. Autorka i realizatorka wielu projektów oraz innowacji pedagogicznych w tym programów nauczania nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach. Była, wieloletnia Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta. Jej pasją są podróże, szczególnie po Ameryce Południowej. To właśnie tam rodzą się najlepsze pomysły edukacyjne.

Nauczyciel Roku 2017. Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, tutorka, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach takich jak Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Cybernauci, Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Szkoła z Klasą 2.0, SpołEd oraz Asy Internetu. Dyplomowana arteterapeutka. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, scenariuszy szkoleń i warsztatów związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz rozwijaniem kompetencji cyfrowych a także zastosowania arteterapii w edukacji, w tym wielu innowacji pedagogicznych. Autorka cyklu rozwojowych warsztatów z elementami arteterapii dla młodzieży i nauczycieli. Prelegentka na konferencjach edukacyjnych i webinarach, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami, współorganizatorka całodniowej konferencji online EduMocOnline, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver w Katowicach. Należy do społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka #WiosnyEdukacji, #RokuRelacji oraz kampanii #JesteśTwórcąMaszPrawo realizowanej przez PWM, jurorka i ekspertka w konkursie “Projektanci Edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Opiekunka ogólnopolskiej międzyszkolnej akcji awatarkowej, ogólnopolskiego projektu uczniowskiego “Pożeracze Smutków” oraz współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej “Słowa Krzywdzą”, która opisana została w książce Justyny Sucheckiej “Young Power”. Współautorka publikacji „Asy Internetu – Turniej.Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie”, która powstała w ramach programu Asy Internetu, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google oraz autorka dobrych praktyk w publikacji „TIK w pigułce” autorstwa Macieja Danieluka oraz „Trendy w edukacji 2.0”. Fanka nauki metodą projektu, design thinking, odwróconej klasy, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna.
Wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku oraz nominowana w plebiscycie Gazety Wyborczej “Ludzie Roku” w kategorii Edukacja w roku 2019. We wrześniu 2019 roku bohaterka cyklu Autoportrety we wrześniowym numerze Magazynu “Voque Polska”. Microsoft Innovation Educator Expert 2019/2020 i 2020/2021. W roku 2019 wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków.

Nauczyciel historii, edukacji wczesnoszkolnej, edukacji przez szachy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie. Główne zainteresowania skupiają się wokół myślenia wizualnego w edukacji. Od kilku lat wprowadza z powodzeniem sketchnoting na swoich lekcjach. Od 2017 roku tworzy społeczność skupiającą rysujących nauczycieli. Twórca bloga Belfry Bazgrolą.

Bartosz Sobkowiak – Certyfikowany trener Akademii LEGO® Education. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w specjalnościach Edukacja Medialna, Edukacja Elementarna i Informatyka. Wieloletni nauczyciel Informatyki w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Trener wielu drużyn w konkursach robotycznych, a obecnie sędzia i organizator konkursu FIRST® LEGO® League. Od ponad 15 lat pasjonat rozwiązań edukacyjnych LEGO® wykorzystujący je na lekcjach, zajęciach dodatkowych oraz prywatnie – zarażając zamiłowaniem do LEGO® dwie małe córeczki.