KONFERENCJA

Ogólnopolska Konferencja – stacjonarna

dla nauczycieli, pedagogów, specjalistów, terapeutów, dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych

Temat konferencji: A TERAZ ZADBAJ O SIEBIE!

 • Zawód nauczycielki, nauczyciela to wyzwanie. Przyjdźcie na naszą konferencję, podczas której zachęcimy Was do tego, byście zostali ekspertami od zarządzania dobrostanem własnym i innych.
 • Poznacie praktyczne metody i wskazówki, którymi podzielą się z Wami: doświadczone nauczycielki i nauczyciele i cenione ekspertki i eksperci.

Data: 11 marca  2023 r.

Czas trwanie: godzina: 09.00- 19.00

19.00- Wieczór Przyjaźni

Miejsce konferencji: Publiczna Szkoła Cogito w Poznaniu, Sierakowska 23, Poznań.

Miejsce spotkania podczas wieczoru przyjaźni: Niespodzianka!

Ewentualny nocleg uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Konferencję zanotuje i zwizualizuje: Matusz łysek z grupy Belfry Bazgrolą

Organizator: Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl i Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta.

Patroni: Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu i SuperBelfrzy RP

Cena: 249 zł- wystawiamy faktury

Uczestnik może skorzystać z wszystkich wykładów, warsztatów, panelu i spotkania przyjaźni.

Każdy uczestnik otrzyma:

 • materiały prokonferencyjne
 • certyfikat akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Program konferencji:

9.00- Powitanie: Joanna Antczak, Zyta Czechowska i Marzena Kędra

Część 1 – „Zatrzymaj się” – czas refleksji

9.00 – 9.45
1. Chcę, mogę, zrobię! O pewności siebie i budowaniu sprawstwa.
Prelegent: Marta Młyńska i Przemek Staroń
9.45 – 10.30
2. „Nie jesteś w stanie zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się surfować”, czyli o uważności, akceptacji, o emocjach i relacjach. Z innymi i z samymi sobą.
Prelegent: Marta Florkiewicz- Borkowska

10.30 – 11.00 – przerwa kawowa

12.00- 13.00

3. Panel dyskusyjny „Wyjdź na spotkanie życia” – prowadzący Przemek Staroń

12.00 – 12.45
4. Nauczyciel influencer – lans, czy odpowiedzialność?
Prelegent: Dawid Łasiński


12.45 – 14.00 – przerwa obiadowa

Część 2 – „Warsztaty odkrywania i zachwytu”, aby lepiej rozumieć siebie i dziecko

14.00 – 15.30 – warsztaty, wyboru dokonują uczestnicy konferencji!

 • Malowanie na jedwabiu

Monika Marczyk – Żabińska

 • Kartki w stylu shabby chic z wykorzystaniem prasy drukarskiej 

Iza Terlecka

 • Body&Mind 

Ania Busza i Kasia Kuryś

 • Fotografia portretowa +mini kurs fotografii  smartfonem

Paweł Hoffmann

 • Myślografia w biologii 

Żaneta Banasiak

 • Domowa cukierenka 

Barbara Jurga – Szlempo

 • Mapa marzeń 

Sylwia Budasz

 • Oddychaj! 

Justyna Odrzykoska

 • Masaż neurotaktylny 

Kasia Kujawa

 • Impro 

Agnieszka Rogaczewska – Foryś

15.30 – 16.00 – przerwa kawowa

Część 3 – „Warsztaty odkrywania i zachwytu”, aby lepiej rozumieć siebie i dziecko

 • Zaproś mnie do Atelier- od doświadczania świata do ekspresji plastycznej dziecka.

Ewa Morzyszek – Banaszczyk 

 • Spójrz, dookoła jest tyle do odkrycia! Nieoczywiste warsztaty o odkrywaniu siebie, uczniów i przyrody.

Martyna Tarnowska 

 • Linorytowe pieczątki

Monika Bakiera

 • Ceramika 

Marysia Nowaczyk

 • Interaktywne mapy

Adam Chudziński

 • Ściągi z lektur 

Gosia Ratajczak

 • Naturalne kosmetyki 

Kasia Gulińska i Natalia Stempczyńska

 • Warsztaty dla natury – majsterka zero waste 

Karolina Waligóra

 • Zabawy interaktywne na angielskim 

Kamila Ulańska-Karafylis i Ania Zielonka

 • Makrama 

Oliwia Michalak

19.00 – Wieczór Przyjaźni- spotkanie integracyjne i zakończenie konferencji

Wykładowcy i paneliści konferencji A teraz zadbaj o siebie!

Dawid Łasiński

.Dawid Łasiński – dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 39 000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 5 000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje ponad 67 000 osób, a na TikToku zebrał ponad 5000 obserwujących. Laureat nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022 w kategorii wideoblog za kanał Pan Belfer. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 w latach
2019 i 2020 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Należy do grupy SuperBelrzyRP. Jest jednym z kilku osób w Polsce, które tworzą oficjalną grupę edukatorów Google GEGPoland. Ma tytuł MIEE i MIEE Follow – ekspert technologii Microsoft w
edukacji. Autor podręcznika do chemii dla szkoły podstawowej wydawnictwa MAC. Pomysłodawca i współtwórca takich projektów internetowych wspierających edukację jak Nauczycielwsieci.pl , Lekcjewsieci.pl i Akademiaprzyrodnika.pl.

Marta Młyńska

Germanistka, trenerka, szkoleniowiec, coachka, metodyczka, eduentuzjastka, edukatorka, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, nauczycielka dyplomowana, wykładowczyni w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, laureatka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Deutsch hat Klasse” i „Schule im Wandel”, stypendystka Goethe Institut w Warszawie, egzaminatorka maturalna, autorka wielu publikacji z obszaru oświaty i edukacji, tworzy materiały dydaktyczne, organizuje i prowadzi szkolenia, webinary oraz konferencje dla nauczycieli, przemawia na eventach edukacyjnych, wspomaga szkoły w rozwoju, współpracuje z instytucjami oświatowymi i biznesem, wspomaga szkoły w rozwoju, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

Przemek Staroń

strona internetowa Szkoła Staronia

Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów.

Nauczyciel dyplomowany, autor książek, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. 

Tutor ponad 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

Zyta Czechowska

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych.

Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

Marzena Kędra

Marzena Kędra – Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu.  Jej sercu bliska jest pedagogika C. Freineta. Z niej czerpie radość i siły do budowania lepszej szkoły. Uhonorowana tytułami Profesora Oświaty, Nauczyciel Roku 2012, Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych, Dyrektor Roku 2010. Autorka licznych publikacji z zakresu pedagogiki, między innymi: „Cogito – szkoła z własnym obliczem”, „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej – przewodnik metodyczny”, „Jak latać bez skrzydeł”, „Razem z dzieckiem”, „Włączanie rodziców w edukację dzieci”, „Wychowanie moralne i obywatelskie”, „Warsztatownia freinetowska w Cogito”, „Mojej szkole na urodziny”.  Autorka i realizatorka wielu projektów oraz innowacji pedagogicznych w tym programów nauczania nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach. Była, wieloletnia Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta.   Jej pasją są podróże, szczególnie  po Ameryce Południowej. To właśnie tam rodzą się najlepsze pomysły edukacyjne.

Marta Florkiewicz- Borkowska

Nauczyciel Roku 2017. Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, tutorka, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach takich jak Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Cybernauci, Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Szkoła z Klasą 2.0, SpołEd oraz Asy Internetu. Dyplomowana arteterapeutka. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, scenariuszy szkoleń i warsztatów związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz rozwijaniem kompetencji cyfrowych a także zastosowania arteterapii w edukacji, w tym wielu innowacji pedagogicznych. Autorka cyklu rozwojowych warsztatów z elementami arteterapii dla młodzieży i nauczycieli. Prelegentka na konferencjach edukacyjnych i webinarach, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami, współorganizatorka całodniowej konferencji online EduMocOnline, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver w Katowicach. Należy do społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka #WiosnyEdukacji, #RokuRelacji oraz kampanii #JesteśTwórcąMaszPrawo realizowanej przez PWM, jurorka i ekspertka w konkursie “Projektanci Edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Opiekunka ogólnopolskiej międzyszkolnej akcji awatarkowej, ogólnopolskiego projektu uczniowskiego “Pożeracze Smutków” oraz współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej “Słowa Krzywdzą”, która opisana została w książce Justyny Sucheckiej “Young Power”. Współautorka publikacji „Asy Internetu – Turniej.Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie”, która powstała w ramach programu Asy Internetu, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google oraz autorka dobrych praktyk w publikacji „TIK w pigułce” autorstwa Macieja Danieluka oraz „Trendy w edukacji 2.0”. Fanka nauki metodą projektu, design thinking, odwróconej klasy, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna.
Wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku oraz nominowana w plebiscycie Gazety Wyborczej “Ludzie Roku” w kategorii Edukacja w roku 2019. We wrześniu 2019 roku bohaterka cyklu Autoportrety we wrześniowym numerze Magazynu “Voque Polska”. Microsoft Innovation Educator Expert 2019/2020 i 2020/2021. W roku 2019 wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków.

Mateusz Łysek

Nauczyciel historii, edukacji wczesnoszkolnej, edukacji przez szachy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie. Główne zainteresowania skupiają się wokół myślenia wizualnego w edukacji. Od kilku lat wprowadza z powodzeniem sketchnoting na swoich lekcjach. Od 2017 roku tworzy społeczność skupiającą rysujących nauczycieli. Twórca bloga Belfry Bazgrolą.