Nagraj życzenia wideo od Mikołaja za pomocą sztucznej inteligencji

Składanie życzeń świątecznych jest istotnym elementem wielu kultur i tradycji na świecie. To nie tylko sposób na wyrażenie życzliwości i miłości w okresie świąt, ale również ma głębsze znaczenie społeczne i emocjonalne. Jest ważnym elementem kultury społecznej, pomagającym budować więzi międzyludzkie, rozwijać pozytywne emocje i kształtować wartości społeczne u dzieci. To także okazja do wyrażenia szacunku, miłości i życzliwości wobec innych ludzi.

  • Kultywowanie tradycji składania świątecznych życzeń jest ważne ponieważ to pokazywanie życzliwości i budowanie wspólnoty. Składanie życzeń jest sposobem na wyrażenie tych wartości i budowanie więzi z rodziną, przyjaciółmi i społecznością szkolną, lokalną itd.
  • To także wyrażanie radości i pozytywnych emocji. Wysyłanie życzeń świątecznych może sprawić radość zarówno osobie, która życzenia otrzymuje, jak i tej, która je wysyła. To okazja do dzielenia się pozytywnymi emocjami i sprawienia, że ktoś inny poczuje się ważny i doceniony. 
  • To sposób na uczenie, rozwijanie, ale także okazywanie empatii. Dzieci, ucząc się składać życzenia, uczą się także empatii i zrozumienia uczuć innych ludzi. To ważna umiejętność społeczna, która rozwija się poprzez zdolność rozumienia potrzeb i uczuć innych.
  • Składanie życzeń świątecznych może być okazją do refleksji nad relacjami z bliskimi. To czas, kiedy ludzie zwracają uwagę na swoje relacje, doceniając te, które mają, i starając się pogłębić więzi rodzinne i przyjacielskie.
  • Tworzenie własnych życzeń świątecznych może rozwijać kreatywność u dzieci. Mogą one wyrażać swoje uczucia i myśli poprzez słowa, rysunki lub nawet małe prezenty.
  • Składanie życzeń to również element tradycji, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Dzieci uczą się, że pewne zachowania i gesty są ważne dla ich kultury i historii rodziny.
  • Wysyłając życzenia, dzieci uczą się, że dzielenie się z innymi, nawet w formie prostych słów, jest ważne. To rozwija w nich postawę altruizmu i gotowość do pomocy innym. Życzenia nie zawsze muszą być poważne, realistyczne, często wiele radości sprawiają zabawne, wesołe, które odnoszą się do naszych zainteresowań, niedoścignionych marzeń takich jak na przykład spotkanie z ulubionym aktorem, piłkarzem czy wokalistą. 

Najczęstszą formą składania życzeń jest forma bezpośrednia- werbalna, ale także za pomocą kartek, wiadomości SMS czy rozmów telefonicznych. 

Zabawną i na pewno atrakcyjną formą złożenia życzeń będzie nagranie wideo, za pomocą aplikacji działającej na bazie sztucznej inteligencji, na którym to Mikołaj składa życzenia. To świetna forma na ćwiczenia składania życzeń przez dzieci, które w tradycyjnej formie mają z nimi problem. Które są wycofane, a dzięki fantastycznemu efektowi mogą się zmobilizować do takiej aktywności.

Jak nagrać takie życzenia?

Możemy to zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji synthesia. 

1. Wejdź na stronę TUTAJ 

2. Pod obrazem Mikołaja kliknij Create another Santa Video

3. Wybierz szablon do nagrania.

4. Usuń domyślenie wpisany tekst i wpisz własny, który chcesz, aby wybrzmiał w życzeniach Mikołaja. 

Wpisz swój adres email, na który zostaną wysłane 2 wiadomości. Pierwsza informacyjna, a w drugiej będzie link do wideo, który możesz pobrać na swój komputer i opublikować.

5. Po wysłaniu otrzymasz informację. Odbierz maila, pobierz film i cieszę się życzeniami od Mikołaja.

Czasami trzeba poczekać kilka minut na wygenerowany film.

6.Pobierz film klikając na niebieski przycisk w trakcie maila.  W prawym dolnym rogu kliknij w 3 kropki, a następnie pobierz plik.

Instrukcja znajduje się także na dole strony, w której generujemy życzenia.

Przykładowe życzenia wideo.