Ogólnopolska Konferencja – online
dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
Temat konferencji: “Jakość w edukacji”
Data: 16 września 2022 r.
godzina: 12.00- 19.00
Organizator: Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl
Serdecznie zapraszamy Państwa dyrektorów i wicedyrektorów do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji, w formie online.
Celem konferencji jest zainspirowanie Państwa w obszarach tematycznych, które dla dyrektorów szkół w nowym roku szkolnym 2022/2023 będą szczególnie ważne.
Czas trwania konferencji: 12.00- 19.00
Cena: 149 zł- wystawiamy faktury
Uczestnik może skorzystać z wszystkich wykładów, ale także z wybranych.
Każdy uczestnik otrzyma:
- materiały prokonferencyjne
- certyfikat akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
Program konferencji:
12.00- Powitanie: Zyta Czechowska
12.15- 13.00
1. Jak budować, motywować i zarządzać szczęśliwym zespołem nauczycieli.
Prelegent: Oktawia Gorzeńska
czas: 45 minut
13.05- 13.40
2. ABC edukacji włączającej w szkole ogólnodostępnej.
Prelegent: Aleksandra Rodzewicz
czas: 35 minut
13.45- 14.35
3. Jak uniknąć wypalenia zawodowego u nauczycieli i u siebie? Co jako dyrektor mogę zrobić?
Prelegent: Marta Młyńska
czas: 50 minut
14.40- 15.10
4. Zadania pedagoga specjalnego w zakresie wsparcia nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.
Prelegentki: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska
czas: 3O minut
15.15- 16.00
5. Nowy awans zawodowy nauczyciela, skuteczna i efektywna ścieżka rozwoju.
Prelegentki: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska
czas: 45 minut
16.05- 16.40
6. Laboratoria Przyszłości w praktyce.
Prelegentki: Agnieszka Halicka i Zyta Czechowska
czas: 35 minut
16.45- 17.30
7. Kuluary życia szkolnego – czyli o działaniach pozalekcyjnych rozwijających
pasje i talenty nie tylko uczniowskie.
Prelegentki: Ewa Kempska i Marta Florkiewicz- Borkowska
czas: 45 minut
17.30- 18.15
8. Nowa ocena pracy nauczyciela.
Prelegentka: Karolina Adamska
czas: 45 minut
18.15- 19.00
9. Narysuj swoje komunikaty i ogłoszenia dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Skuteczna notatka graficzna.
Prelegent: Mateusz Łysek
czas: 45 minut
Zakończenie konferencji: Zyta Czechowska
Prelegenci konferencji „Jakość w edukacji”
Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Doradczyni dyrektorów i szkoleniowiec w ogólnopolskich programach edukacyjnych w zakresie przywództwa i innowacji, m.in. „Szkoła dla innowatora”. Autorka koncepcji ścieżki doradczo-szkoleniowej dla dyrektorów oraz wicedyrektorów programu „Dziecko z pasją” Fundacji Uniwersytet Dzieci i doradczyni dyrektorów-mentorów. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni inicjatywy #ProjektZMiana. Członikini Rady Programowej Fundacji Orange. Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej.
Dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie w latach 2007 – 2021, absolwentka WSP w Bydgoszczy (logopedia) oraz APS w Warszawie (tyflopedagogika), nauczycielka dyplomowana. Ekspertka merytoryczna w projekcie Forum edukacji włączającej województwa małopolskiego, Członkini Rady Programowej Instytutu Nauki Lektikon, Trenerka Wiodąca w Stowarzyszeniu FRRPW, Członkini Zarządu Fundacji Hybrydowa Szkoła. W latach 2018 -2020 trenerka wiodąca w projektach „Forum Kadry Wspomagania Oświaty” i „„Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających placówek oświatowych” w województwie kujawsko – pomorskim, warmińsko – mazurskim, zachodniopomorskim, podkarpackim i wielkopolskim.
Germanistka, trenerka, szkoleniowiec, coachka, metodyczka, eduentuzjastka, edukatorka, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, nauczycielka dyplomowana, wykładowczyni w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, laureatka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Deutsch hat Klasse” i „Schule im Wandel”, stypendystka Goethe Institut w Warszawie, egzaminatorka maturalna, autorka wielu publikacji z obszaru oświaty i edukacji, tworzy materiały dydaktyczne, organizuje i prowadzi szkolenia, webinary oraz konferencje dla nauczycieli, przemawia na eventach edukacyjnych, wspomaga szkoły w rozwoju, współpracuje z instytucjami oświatowymi i biznesem, wspomaga szkoły w rozwoju, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.
Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.
Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Publikuje na blogach i w czasopismach.Prowadzi kanał eduTriki w serwisie YouTube, blog edutriki.pl oraz stronę na Facebooku: EduTriki – Agnieszka Halicka.Swoim doświadczeniem dzieli się także jako administratorka grup na Facebooku: Genially – oficjalna polska grupa, Wakelet Polska, Flipgrid Polska oraz EduTriki nauczycieli – TIK jakiego nie znasz.Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest Ambasadorką Genially, Wakeleta, Flipgrida, SMART Technologies oraz Ambasadorką eTwinning w Polsce. Należy do grona Microsoft Innovative Educator Expert. Jest członkiem zarządu Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Znalazła się na Liście 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce w 2020 i 2021 roku. Nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, reżyserka spektakli dzieci i młodzieży. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego)- 5-letnie studia dzienne. Ponadto ukończyła studia podyplomowe m.in. Terapię zaburzeń w mówieniu, czytaniu i pisaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, studium Terapia przez sztukę Teatrze Ludowym w Krakowie, Reżyserię Teatru Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Założycielka szkolnego kółka teatralnego, które prowadzi od 2002 r. dla uczniów od kl. I do VIII. Prowadzi warsztaty teatralne z uczniami, jak i przygotowuje spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży a okazjonalnie także z dorosłymi (rodzicami). W roku 2021 przygotowała wraz ze swoim zespołem teatralnym autorski spektakl dla Najnajów, czyli dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Realizuje projekty edukacyjne z uczniami- szkolne, jak i ogólnopolskie (w tym eTwinning). Jest współautorką programu nauczania RAZEM oraz współtworzącą blog edukacyjny. Pracuje bez podręczników, stosując ocenianie kształtujące. W roku szkolnym 2020/2021 ze swoim zespołem teatralnym zrealizowała autorski spektakl dla Najnajów, czyli dzieci w wieku 6 miesięcy do 3 lat, na który otrzymała grant w ramach Inkubatora Inicjatyw organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zakopanem. W roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022 wspólnie ze swoim zespołem teatralnym otrzymała ogólnopolski grant edukacyjny Wydawnictwa Nowa Era „Projektanci edukacji. Od pomysłu do realizacji” na realizację autorskiego projektu „Pacynkomat” oraz Maska(rada). a za jego realizację 1 z 5-ciu Złotych Grantów. W roku 2021/2022 otrzymała grant edukacyjny Wydawnictwa Nowa Era „Projektanci edukacji. Od pomysłu do realizacji” na realizację autorskiego projektu „Maska(rada)”. Należy do społeczności SuperbelfrzyRP.
Nauczyciel Roku 2017. Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, tutorka, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach takich jak Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Cybernauci, Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Szkoła z Klasą 2.0, SpołEd oraz Asy Internetu. Dyplomowana arteterapeutka. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, scenariuszy szkoleń i warsztatów związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz rozwijaniem kompetencji cyfrowych a także zastosowania arteterapii w edukacji, w tym wielu innowacji pedagogicznych. Autorka cyklu rozwojowych warsztatów z elementami arteterapii dla młodzieży i nauczycieli. Prelegentka na konferencjach edukacyjnych i webinarach, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami, współorganizatorka całodniowej konferencji online EduMocOnline, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver w Katowicach. Należy do społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka #WiosnyEdukacji, #RokuRelacji oraz kampanii #JesteśTwórcąMaszPrawo realizowanej przez PWM, jurorka i ekspertka w konkursie “Projektanci Edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Opiekunka ogólnopolskiej międzyszkolnej akcji awatarkowej, ogólnopolskiego projektu uczniowskiego “Pożeracze Smutków” oraz współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej “Słowa Krzywdzą”, która opisana została w książce Justyny Sucheckiej “Young Power”. Współautorka publikacji „Asy Internetu – Turniej.Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie”, która powstała w ramach programu Asy Internetu, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google oraz autorka dobrych praktyk w publikacji „TIK w pigułce” autorstwa Macieja Danieluka oraz „Trendy w edukacji 2.0”. Fanka nauki metodą projektu, design thinking, odwróconej klasy, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna.
Wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku oraz nominowana w plebiscycie Gazety Wyborczej “Ludzie Roku” w kategorii Edukacja w roku 2019. We wrześniu 2019 roku bohaterka cyklu Autoportrety we wrześniowym numerze Magazynu “Voque Polska”. Microsoft Innovation Educator Expert 2019/2020 i 2020/2021. W roku 2019 wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków.
Nauczyciel historii, edukacji wczesnoszkolnej, edukacji przez szachy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie. Główne zainteresowania skupiają się wokół myślenia wizualnego w edukacji. Od kilku lat wprowadza z powodzeniem sketchnoting na swoich lekcjach. Od 2017 roku tworzy społeczność skupiającą rysujących nauczycieli. Twórca bloga Belfry Bazgrolą.