Jak nie zgubić dziecka w sieci?

💙Nowe technologie stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Za sprawą edukacji zdalnej zarówno my- nauczyciele, uczniowie, ale przede wszystkim Wy- Rodzice przeszliśmy przyspieszony kurs znajomości narzędzi TIK.
💙Nowe technologie stały się jedną z ważniejszych sfer naszego życia i nic nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć, raczej będą wywierać coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz świat.
💙Już teraz to one zmieniają nie tylko to, jak kontaktujemy się z ludźmi, jak się uczymy i jak pracujemy, ale także to, jak spędzamy wolny czas, robimy zakupy oraz co i jak jemy, oglądamy czy słuchamy. One także w dużej mierze odpowiadają za to, jaki świat widzimy i jakie treści do nas docierają.
💙Żyjemy w usieciowionej rzeczywistości, która od was i waszych dzieci wymaga zupełnie innych umiejętności i kompetencji. Nowe technologie i rozmaite urządzenia, czy tego chcecie, czy nie, przygotowują je od najmłodszych lat nie tylko do funkcjonowania w tym nowym świecie, ale również do jego kształtowa nią.
💙Od czego więc zacząć?
💙Jak być dobrym rodzicem w czasach wirtualnej rzeczywistości?
💙Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe?
💙Czy ograniczać czas ekranowy?
💙Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie?
💙 Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo?
💙Jak nowe technologie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływają na sposób, w jaki się uczymy?
💙 I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?
💙💙Na te, ale też na wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w książce, która jest swego rodzaju poradnikiem i mamy nadzieję, że rozwieje wiele Państwa wątpliwości i usystematyzuje wiedzę na temat cyfrowego świata.
Polecam książkę mojego i Mikołaj Marcela ksiażkę.
Do kupienia tutaj: https://www.empik.com/jak-nie-zgubic-dziecka-w-sieci…

TIK #technologia #narzędziacyfrowe #bezpieczeństwowsieci