WIOSENNE KWIATY- KARTY PRACY

Pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty, dlatego my postanowiłyśmy oprócz kreatywnych zadań w tym temacie, opracować kilka kart pracy i ćwiczeń. 

Karty są zróżnicowane i na tyle atrakcyjne, że zmotywują je do twórczej pracy, a przy okazji rozwiną logiczne myślenie, orientację przestrzenną, poszerzą słownictwo i utrwalą pożądaną wiedzę na temat wiosennych kwiatów.

Wśród  materiałów znajdują się wklejki, kolorowanki, karty pracy z opisami, ćwiczenia logicznego myślenia i orientacji przestrzennej. Między innymi jedno z zadań  polega na odczytaniu kodu z planszy literowej. Wyznacznikiem kodu są kolorowe okręgi oraz strzałki, które wskazują kierunek do odczytania właściwej litery. Karty mają 2 poziomy trudności i można je dostosować do umiejętności uczniów. Zaczynamy od najłatwiejszej, gdzie dzieci odczytują wyraz za pomocą kodu strzałkowego. Druga, gdzie uczniowie mają za zadanie odczytać wyraz zakodowany poprzez ukryte kwiaty w kółkach i strzałki wskazujące kierunek odczytania liter.

Karty bezpłatnie pobierzesz z naszej strony szkoleniowej TUTAJ.