WEBINAR Z MARTĄ FLORKIEWICZ- BORKOWSKĄ 01.10.2020

 


Rozpoczynamy cykl webinarów z nauczycielami współpracującymi z ośrodkiem.

Już niebawem, bo 1 października zapraszamy na spotkanie z Martą Florkiewicz Borkowską.
Podczas webinaru „Razem czy osobno? Rzecz o budowanie zespołu i poczucia wspólnoty”, dowiecie się między innymi dlaczego budowanie wspólnoty w klasie jest ważne? Zapiszcie się już dziś. Liczba miejsc ograniczona.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/5knXZbefBnoh89ik7OPIS SZKOLENIA ONLINE:

Razem czy osobno? Rzecz o budowanie zespołu i poczucia wspólnoty.Jeśli wcześniej istniały jakiekolwiek wątpliwości odnośnie znaczenia społeczności w funkcjonowaniu zespołu klasowego, to z pewnością zmieniło się to wiosną 2020 roku wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zamknięciem szkół. Nagle społeczności ludzi, których jesteśmy częścią, stały się kołem ratunkowym – sposobem na uzyskanie informacji, uzyskanie pomocy i pomaganie innym. Obojętnie jakie by one nie były – potrzebowaliśmy siebie nawzajem. Brakowało nam ludzi, wspólnego działania, wspólnych aktywności. 

Mija miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego. Bez względu na to, jaki jest  i co jeszcze przed nami, bez względu na to, czy uczniowie uczą się lub będą uczyć się stacjonarnie lub zdalnie –  potrzeba pracy nad wzmocnieniem poczucia wspólnoty w społeczności klasowej jest większa niż wcześniej. Kiedy grupy wszystkich zaangażowanych w proces edukacji współpracują ze sobą, wszyscy odnoszą korzyści. Rodzice czują się mile widziani i chętniej odgrywają bardziej aktywną rolę w edukacji swojego dziecka. Nauczyciele czują się docenieni. A dzieci uczęszczające do szkół z silną społecznością mają większą motywację do nauki. Bo wszystko zaczyna się od relacji. Nie zawsze jest to łatwe, ale warto. Na naszym spotkaniu postaram się odpowiedzieć na kluczowe pytania:

Dlaczego budowanie wspólnoty w klasie jest ważne?

Co jest ważne w budowaniu poczucia wspólnoty?

Czy klasowa wspólnota to tylko uczniowie i nauczyciele?

Dlaczego warto się nie poddawać?

Co w tym wszystkim jest najtrudniejsze? 

Przedstawię także kilka sprawdzonych sposobów na budowanie wspólnoty pełnej zaangażowania i poczucia przynależności. 

Zapraszam serdecznie!