TIK W PRZYRODZIE W RAMACH STEAM

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE, FANTASTYCZNE SZKOLENIE!

Warsztaty przeznaczone są dla każdego nauczyciela, który ceni interdyscyplinarną pracę metodą projektu. Tym co scala wszystkie przedmioty science jest mapa. Jest ona punktem wyjścia do interakcji, zależności i obserwacji. Zaprezentowane podczas warsztatów narzędzia i pasjonujące źródła zdjęć oraz filmów, dobre praktyki czy inspiracje, będzie można zastosować nie tylko na lekcjach science, ale także w edukacji wczesnoszkolnej. Podczas warsztatów praktycznie poznasz organizację zajęć terenowych z zastosowaniem TIK, zastosowanie danych NASA i ESA, a także NA KOLEJNYCH poznasz A,B,C organizacji lekcji anatomii, ogrodu szkolnego czy tworzenia szkolnego projektu na temat zmian klimatu.
Wstęp do STEAM NASA i Earth Observatory – tworzenie gifów dzięki bazom danych NASA – krok po kroku (np. aktualne pożary) PictraMap – tworzenie interaktywnych maP.
Windy – zastosowanie aplikacji pogodowej do rozmowy na temat np. zmian klimatu, bezpieczeństwa podczas podróży, uprawiania sportów Zajęcia terenowe a TIK: aplikacje do oznaczania roślin oraz oznaczania ptaków po śpiewie (BIRDNet).
ZAPISZ SIĘ: