Szkolenia dla Centrum Kompetencji Vulcan- współpraca

🕸

Mam ogromną przyjemność, już po raz kolejny współpracować w zakresie szkoleń z firmą Vulcan.

Zapraszamy Was na szkolenie „Jak nie zgubić dziecka w sieci, czyli kreatywne wykorzystanie zasobów Internetu”, które poprowadziła Zyta Czechowska, nauczycielka, terapeutka SPE i pasjonatka nowoczesnych technologii.
👍 Dzięki szkoleniu:
✔ Dowiecie się, dlaczego warto rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów.
✔ Dowiecie się, za pomocą jakich narzędzi może indywidualizować i dostosowywać pracę z uczniami ze SPE.
✔ Wzbogacicie swój warsztat pracy o aplikacje, programy i platformy do rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.
🌐 Nasza najbliższa przyszłość, czy tego chcemy, czy nie, będzie cyfrowa. Obecnie muzyki słuchamy w aplikacjach, książki papierowe zastąpiły audiobooki, zamiast telewizji mamy serwisy oferujące dostęp do seriali i filmów. Kupując buty, czy ubrania stacjonarnie możemy się spotkać z tabletami zakupowymi i skanerami rozmiaru zamiast wieszakami i półkami z butami. Wiele rzeczy mamy dzięki nowym technologiom: filmy, muzykę, grafikę, mapy, dokumenty, książki, czasopisma, Wikipedię, samochody i e-urzędy (czekamy na paszporty 😁). Możemy zastąpić człowieka awatarem, który będzie grał w filmach. Ostatnio mamy szał na roboty sprzątające, gotujące, koszące trawę i witające klientów w sklepie 😉 Wiele danych zapisujemy w chmurze. Pracujemy nad sztuczną inteligencją — spróbujcie porozmawiać z Siri, bywa całkiem dowcipna 😉 Tworzymy wirtualną rzeczywistość. Budujemy inteligentne domy, które pilnują ogrzewania, bezpieczeństwa, oświetlenia, zraszania trawnika, zamykania okiennic. Dzięki nowym technologiom lekarze dokonują cudów, np. operują dzieci będące nadal w brzuchu matki lub tworzą sztuczną trzustkę.
👩‍💼 Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego zbadali, że w Polsce w ostatnich latach 9/10 dużych i średnich firm przemysłowych, finansowych i usługowych inwestuje w nowe technologie m.in. automatyzację procesów i robotyzację. Zatem u przyszłych pracowników będzie istotne to, czy potrafią funkcjonować w trybie ciągłej zmiany, są elastyczni, proaktywni, potrafią podejmować samodzielne decyzje, są kreatywni i odporni psychicznie.
👉 Szkolenie jest dostępne w pakiecie dydaktycznym po zalogowaniu:
https://ck.vulcan.pl/…/jak-nie-zgubic-dziecka-w-sieci…
Serdecznie zapraszamy! I dajcie znać, czy się Wam podobało 😊

ckv #centrumkompetencjivulcan

Zyta Czechowska Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl Specjalni.pl