Misja kieszonkowe- program dla uczniów

Czy w szkole jest miejsce na naukę zarządzania własnymi pieniędzmi w praktyce, np. własnym kieszonkowym?

 Jak najbardziej! Gotowy pomysł na wciągające, niestandardowe zajęcia z edukacji finansowej znajdziecie w programie „Misja Kieszonkowe” Banku BNP Paribas. Jestem pod wrażeniem opracowania tego programu i materiałów dydaktycznych. Fantastyczna pomoc dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Sami sprawdźcie TUTAJ

Co mnie szczególnie ujęło, to wątek wrażliwości i inkluzywności wszyty w program, szczególnie poruszające nagrania Moniki Sajkowskiej z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. To bardzo ważny przekaz w czasach konsumpcjonizmu i wartościowania człowieka po tym, ile ma.

Dodatkowa motywacja żeby przyłączyć się do projektu? 

W programie Misja Kieszonkowe do zdobycia jest 3000 zł na wycieczkę klasową dla klas I-VI. 

Co trzeba zrobić? 

Zorganizujcie wydarzenie na dowolny temat z zakresu finansów. Może to być wystawa, turniej wiedzy w klasie, spotkanie z ekspertem, kiermasz klasowy. Na fotorelację z wydarzenia organizatorzy czekają do 31.05. Pamiętajcie, aby było to możliwe, musicie w pierwszej kolejności być uczestnikami programu Misja Kieszonkowe 2023. Jeżeli jeszcze nimi nie jesteście – koniecznie zarejestrujcie klasę TUTAJ

Jeśli potrzebujecie lub szukacie dodatkowych materiałów na temat posługiwania się pieniędzmi znajdziecie je na naszym blogu.https://embed.wakelet.com/wakes/ClDSP5RQIe5k7LE_GazSI/list?border=1