KONFERENCJA ETWINNING- ZDALNA EDUKACJA

 

Mój Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl jest partnerem regionalnym tego wydarzenia, dlatego serdecznie polecam!

Szanowni Państwo,
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning wraz z

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

zapraszają nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z województwa wielkopolskiego na bezpłatną konferencję online pt. Zdalna edukacja z eTwinning, która odbędzie się dn. 22 maja 2021 r. (sobota) w godz. 9:30 – 13:00.

Nauczyciele będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu realizowania zajęć dydaktycznych w formule online/formule hybrydowej z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi TIK.
Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy w jaki sposób program eTwinning wspiera społeczność szkolną w trakcie edukacji zdalnej, zapoznamy się z podstawowymi zasadami dot. realizacji zajęć online/ zajęć hybrydowych z uczniami zaprezentowanym przez eksperta z Katalyst Education oraz poruszymy ważny aspekt relacji uczeń-nauczyciel i poznamy kilka sposobów na budowanie pozytywnej relacji online z wychowankami dzięki ekspertom z Fundacji Instytut Pozytywnej Edukacji.
W części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów, podczas którego omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki i narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:
Jak przenieść lekcję offline do przestrzeni online i jak zrealizować ją w ciekawy i angażujący sposób?
Jak w kreatywny sposób wykorzystać przestrzeń projektową TwinSpace do współpracy online pomiędzy szkołami ?
Jakie z sukcesem zrealizować proces dydaktyczny w formule online bazując na wybranych, ogólnodostępnych narzędziach TIK?
Szczegółowy opis sesji konferencyjnych oraz warunków uczestnictwa w wydarzeniu znajdą Państwo na stronie konferencji http://konferencje.frse.org.pl/KonfWielkopolskie2021
Formularz zgłoszeniowy na konferencję: http://bit.ly/konfwlkp
Formularz zgłoszeniowy jest aktywny do 16 maja 2021 r.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Krajowe Biuro eTwinning, FRSE zapewnia bezpłatny udział w wydarzeniu online wraz z materiałami szkoleniowymi oraz certyfikatem uczestnictwa.