Jak nie zgubić dziecka w sieci?

Nowe technologie stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Za sprawą edukacji zdalnej zarówno my- nauczyciele, uczniowie, ale przede wszystkim Wy- Rodzice przeszliśmy przyspieszony kurs znajomości narzędzi TIK. 

 Nowe technologie stały się jedną z ważniejszych sfer naszego życia i nic  nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć,  raczej będą wywierać coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz świat. Już teraz to one zmieniają nie tylko to, jak  kontaktujemy się z ludźmi, jak się uczymy i jak pracujemy, ale  także to, jak spędzamy wolny czas, robimy zakupy oraz co  i jak jemy, oglądamy czy słuchamy. One także w dużej mierze  odpowiadają za to, jaki świat widzimy i jakie treści do nas  docierają. 

Dlatego wraz z Mikołajem Marcelą- pisarzem, wykładowcą akademickim i autorem fantastycznych poradników edukacyjnych m.in. „”Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem czy „Jak zapewnić dziecku najlepszy start”,  postanowiliśmy odczarować nowe technologie i wesprzeć rodziców, ale także nauczycieli w eksplorowaniu cyfrowego świata, ale przede wszystkim w zrozumieniu swoich dzieci i ich fascynacji nowymi technologami. 

Żyjemy w usieciowionej rzeczywistości, która od was i waszych dzieci wymaga zupełnie innych umiejętności i  kompetencji. Nowe  technologie i rozmaite urządzenia, czy tego chcecie, czy nie,  przygotowują je od najmłodszych lat nie tylko do funkcjonowania w tym nowym świecie, ale również do jego kształtowa nią. 

Od czego więc zacząć?  Jak być dobrym rodzicem w czasach wirtualnej rzeczywistości? Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Jak nowe technologie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływają na sposób, w jaki się uczymy? I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?

Na te, ale też na wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w książce, która jest swego rodzaju poradnikiem i mamy nadzieję,  że rozwieje wiele Państwa wątpliwości i usystematyzuje wiedzę na temat cyfrowego świata.

Książka „Jak nie zgubić dziecka w sieci” do nabycia TUTAJ

Jestem autorką i współautorką wielu artykułów i publikacji. Książka jest moim pierwszym doświadczeniem i poniekąd spełnieniem marzeń. Dlatego dziękuję Mikołajowi za zaproszenie do tego projektu, za zaufanie, wsparcie na każdym etapie jej tworzenia i wiarę w moje możliwości! 💛💙