Gadanie o internecie z NASK

Ogromny zaszczyt dla mnie i radość. Będę miała przyjemność poprowadzić webinar dla uczennic i uczniów oraz wszystkich nauczycieli. Zapraszamy do udziału całe klasy!

➡ Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza na pierwszy z serii webinarów „Gadanie o internecie”, dedykowanych w szczególności uczniom w wieku 13-17 lat.

➡➡ Webinar „Gadanie o relacjach – Kontakty międzyludzkie online i offline” odbędzie się 22 listopada (wtorek) w godz. 13:00-14:00.
Poruszymy tematykę wpływu relacji w internecie na relacje w szkole wśród uczniów oraz między uczniami a nauczycielami. Ponadto omówimy problematykę wykorzystywania urządzeń ekranowych w szkole – korzyści i problemy wynikające z różnych podejść (brak regulacji, jasno określone zasady korzystania, całkowity zakaz).

➡Spotkanie poprowadzi Kasia Rodek z Radia Kampus, naszymi gośćmi będą:
Zyta Czechowska:)
Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego 
www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies, Ei System, Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

 ➡Jakub Sidorowicz
Członek „Cyfrowej Przyszłości Ucznia” – Młodzieżowego Panelu Doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, koordynowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

➡➡➡ Webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, a ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Partnerem webinarów jest Radio Kampus.
➡ Serdecznie zachęcamy do oglądania również całe klasy!

Webinar odbędzie się na Facebooku.