Dell Technologies

Dell Technologies jest liderem na rynku edukacji oraz dostawcą technologii do ponad 400 tysięcy szkół. Zapewnia kompleksowe rozwiązania skierowane do szkół, nauczycieli i uczniów. Oprócz wydajnych i mobilnych laptopów oferuje także multimedialne narzędzia ułatwiające edukację. Dell Technologies swoje rozwiązania edukacyjne opiera na trzech filarach – bezpieczeństwie, wsparciu i trwałości.

W swoim portfolio posiada nie tylko urządzenia zaprojektowane dla sektora oświaty, ale również programy wsparcia dla kadry nauczycielskiej, które realizuje we współpracy z firmą Intel.

AI for Youth to globalny program firmy Intel zainicjowany w Polsce i skierowany do nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją. Program oferuje wyjątkową okazję dla młodych ludzi do uzyskania wszechstronnego zrozumienia zarówno teorii, jak i praktyki dotyczącej sztucznej inteligencji (AI).
Program koncentruje się w szczególności na przekazywaniu młodzieży umiejętności i wiedzy z dziedziny AI, jak również inspiracji, w jaki sposób technologia ta pozwala rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym. Więcej informacji i programie wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne jest na stronie AI for Youth.


Skills for Innovation to globalny program skierowany do nauczycieli szkół podstawowych
i ponadpodstawowych chcących wprowadzić na swoich zajęciach elementy wykorzystujące
technologię, rozwijające kompetencje przyszłości wśród uczniów. Pakiet Skills for Innovation zawiera gotowy do użycia program nauczania oparty na wykorzystaniu najnowszych technologii i dostosowany do rzeczywistych warunków w codziennych środowiskach uczenia się. Program opiera się o rosnącą bibliotekę scenariuszy zajęć z różnych przedmiotów, przygotowanych w taki sposób, aby skutecznie i ciekawie zintegrować umiejętności innowacyjne z istniejącym programem nauczania.
Scenariusze są przystosowane dla edukatorów specjalizujących się w różnych przedmiotach
programowych. Każdy ze scenariuszy zakłada około dwugodzinne zajęcia oraz zawiera rozbudowane zasoby, które przydatne będą do przygotowania i przeprowadzenia zajęć. Platforma daje również możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z innymi edukatorami biorącymi udział w programie.
Rekrutacja do programu rusza wkrótce. Uzupełnij ankietę kontaktową pod adresem Formularz kontaktowy Dell EDU 360 (typeform.com), a niebawem poinformujemy o szczegółach uczestnictwa w programie.
Więcej informacji o projektach oraz rozwiązaniach i produktach Dell Technologies dla sektora
edukacji znajduje się na stronie: https://www.rozwiazaniadlaedukacji.pl/

Dell Technologies jest partnerem technologicznym Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.