BEZPIECZNY INTERNET- GAZETKA I WKLEJKI

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu, ale także ferie zimowe. W tym roku szczególnie, powinnismy dołożyć wszelkich starań, by temat związany z bezpieczeństwem w sieci i profilaktyką w zakresie poruszania się w przestrzeni internetowej wybrzmiał mocno. 

Nie uciekniemy od nowych technologii, od życia w cyfrowym świecie. Jedyne co możemy zrobić, to wspierać naszych uczniów, edukować i towarzyszyć im w wirtualnej rzeczywistości. Świadomy uczeń to odpowiedzialny uczeń, który znając zasady i specyfikę funkcjonowania sieci będzie bezpieczny.

My we współpracy z Mateuszem Łyskiem z grupy Belfry Bazgrolą przygotowałyśmy na ten dzień fantastyczne grafiki, które wykorzystać możecie na swoich klasowych gazetkach, ale także jako wklejki do zeszytów. 

Oto nasze zasady:

  • 1. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,.
  • 2. Unikaj klikania nieznanych linków i otwierania załączników w wiadomościach e-mail.
  • 3. Dane osobowe i hasła zachowaj tylko dla siebie.
  • 4. Zdjęcia udostępniaj tylko znanym i zaufanym osobom. 
  • 5. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.
  • 6. Szanuj prawa autorskie udostępnianych w sieci plików.
  • 7. O niepokojących sytuacjach w sieci powiedz rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
  • 8. Szanuj innych użytkowników Internetu. 
  • 9. Korzystaj z umiarem z internetu!

Więcej na temat wykorzystywania nowych technologii dowiesz się z książki 

„Jak nie zgubić dziecka w sieci?” TUTAJ

Karty na gazetkę i wklejkę pobierz TUTAJ

Jeśli chcesz poznać ciekawe strony i materiały do prowadzenia zajęć na temat bezpiecznego internetu, to koniecznie wykup nasze szkolenie. 

Szkolenie BEZPIECZNY INTERNET znajdziesz TUTAJ

W ostatnim poście pisałyśmy także o higienie cyfrowej. Polecamy artykuł TUTAJ

Jeśli szukacie Państwo profesjonalnych szkoleń, w tym z zakresu bezpiecznego Internetu i higieny cyfrowej o serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w zakresie szkoleń  Rad Pedagogicznych.

Szkolenia Rad Pedagogicznych TUTAJ

Oferta materiałów dydaktycznych, kart pracy oraz webinarów

 i szkoleń TUTAJ