Autyzm- filmy i animacje edukacyjne

Drugiego  kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Od kilku lat szkoły, instytucje edukacyjne i terapeutyczne propagują tę ideę i organizują wydarzenia w tematyce autyzmu.

Każda inicjatywa, która ma zwiększyć świadomość społeczną, przybliżyć temat, wesprzeć osoby niepełnosprawne i przypomnieć o tym, że te osoby ze spektrum autyzmu, są takie jak My, a zatem mają te same prawa obowiązki i potrzeby, marzenia i pragnienia jest w obiekcie moich zainteresowań.

Dlaczego?

Bo zbyt mała jest jeszcze świadomość społeczna na temat przeróżnych niepełnosprawności, a  takich osób, które potrzebują specjalnych oddziaływań, dostosowania aktywności jest coraz więcej.

Fantastycznie, że coraz więcej nauczycieli, uczniów i rodziców widzi potrzebę udziału w takich przedsięwzięciach. Warto jednak przy okazji zadać o to, by to nie był tylko symbol, jednorazowa akcja, a raczej impuls do bardziej złożonych i permanentnych działań. Incydentalne i punktowe inicjatywy są ważne, ale nie wywierają stałej świadomości w odbiorcy i nie zawsze wywołują pożądane zmiany zachowań.

Udostępniamy Państwu ciekawe filmiki, reportaże i prezentacje, które w naszej ocenie warto zaproponować uczniów i społeczności szkolnej, by zwiększyć świadomość na temat autyzmu.

Pamiętajmy jednak, by przekaz był adekwatny do wieku uczniów, ich wiedzy na temat autyzmu, wrażliwości i  możliwości poznawczych. Nie każdy film, nie każdy przekazać czy aktywność sprawdzi się w klasie do której uczęszczają takie dzieci, bierzmy to pod uwagę. 

Dla starszych uczniów

INNY SZUKA SZCZĘŚCIA

Film na temat funkcjonowania uczniów z ZA, którego bohaterem jest Tomek z Zespołem Aspergera właśnie. To jego punkt widzenia. Bardzo wzruszający i dający do myślenia reportaż.https://www.youtube.com/embed/DKthiOJalsI

Jak warto pokazać zaburzenia ze spektrum?

Tacy jak Wy, film dla uczniów II i III etapu edukacyjnego

https://youtube.com/watch?v=7y7v_ePzMcE%26nbsp%3Bhttps%3A

Filmy dla dzieci

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=335&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsakurajaruno.conoichi%2Fvideos%2F2769851143272604%2F&show_text=false&width=560&t=0

Prezentacja 

Animacja o autyzmie

Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

Etykiety: autism.autyzmfilmyprezentacjeŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmuwideo