KONFERENCJA

Nasza ostatnia konferencja przeszła do historii, ale echa tej konferencji nie milkną. To był sukces organizacji, frekwencyjny i metodyczny.

Dlatego zapraszamy Was do udziału w kolejnej konferencji, tym razem online!!!

Ogólnopolska Konferencja – online

dla nauczycieli, pedagogów, specjalistów, terapeutów, dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych!

Temat konferencji: Twój czas, Twój dobrostan.

  • Zawód nauczycielki, nauczyciela to wyzwanie. Zapiszcie się na naszą konferencję, podczas której zachęcimy Was do tego, byście zostali ekspertami od zarządzania dobrostanem własnym i innych.
  • Poznacie praktyczne metody i wskazówki, którymi podzielą się z Wami: doświadczone nauczycielki i nauczyciele i cenione ekspertki i eksperci.

Data: 04 listopada  2023 r.

Czas trwanie: godzina: 09.00- 16.00

Miejsce konferencji: Platforma Clickmeeting

Organizator: Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

Cena: 99 zł- wystawiamy faktury

Uczestnik może skorzystać z wszystkich lub wybranych wykładów.

Każdy uczestnik otrzyma:

  • materiały pokonferencyjne
  • zaświadczenie akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Program konferencji:

9.00-9.15 Powitanie: Zyta Czechowska

9.15 – 10.00
1. Zauważ swoje JA, czyli o tym, jak odnaleźć drogę do swojego dobrostanu.
Prelegent: Marta Florkiewicz-Borkowska

Opis: Wszystko zaczyna się od JA. Od dostrzeżenia siebie, od usłyszenia siebie, od spotkania ze sobą, od przytulenia siebie. Podczas tego spotkania spotkamy swoje JA i spróbujemy ustalić, w jakich obszarach nasze JA potrzebuje uwagi i troski. Pokażę Ci, co w tym procesie jest ważne i co możesz dla siebie zrobić, aby ten proces zacząć. Wykład urozmaicony elementami arteterapii.


10.00 – 10.45
2.Jak wygasić lub załagodzić konflikt w szkole, wykorzystując mediacje szkolne?
Prelegent: Agata Karolczyk-Kozyra

Opis: Celem wystąpienia jest zaprezentowanie technik i narzędzi mediacyjnych oraz sposoby wykorzystania ich w praktyce szkolnej. Uczestnik dowie się czym charakteryzują się mediacje szkolne i jak je zorganizować.

10.45 – 11.00 – PRZERWA

11.00 – 11.45

3. Praca głosem – dlaczego nie zostaliśmy do niej stworzeni?

Prelegent: Hubert Krzyżowski

Opis: Praktyczne wskazówki jak zadbać o swój głos w codziennej pracy. Czego unikać, by narzędzie pracy (głos) służyło nam jak najdłużej?

11.45 – 12.30

4. Międzykulturowość w szkole, jak wykorzystać ten potencjał?

Prelegent: Jolanta Sobesiuk

Opis: Kompetencje i postawy nauczycielki / nauczyciela w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym i uchodźczym? Jak czerpać z własnych doświadczeń międzykulturowych?

12.35 – 13.25

5. Jak wykorzystać AI- sztuczną inteligencję w edukacji i terapii?

Prelegentki: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska

Opis: Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać AI w procesie edukacyjno-terapeutycznym. Jakie programy i aplikacje mogą wspierać nauczycieli w przygotowywaniu grafik, ale także rozwijanie zainteresowań uczniów, pomagać w usprawnianiu zaburzonych funkcji oraz pomóc w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych.

13.25-13.40 PRZERWA

13.40-14.30

6.Jeśli nie zmienisz się Ty, nie zmieni się nic...!

Prelegentka: Marzana Kędra

Opis: Podczas spotkania pokażę Ci jak tworzę przestrzeń do wymiany myśli z nauczycielkami i nauczycielami, jak staram się wzmacniać ich autonomię i dlaczego jest to dla mnie ważne.

14.30- 15.15

7. Wypalenie zawodowe stop!

Prelegentka: Adriana Kloskowska

Opis: Uczestnicy dowiedzą się, czym jest wypalenie zawodowe, co je powoduje oraz może sobie pomóc, by uniknąć syndromu wypalenia zawodowego; poznają czynniki sprzyjające nasilaniu się stresu i przyczyniające się do powstania syndromu wypalenia zawodowego;  zdobędą informacji nt. objawów wypalenia zawodowego i faz procesu wypalenia; będą potrafili świadomie zarządzać sobą w sytuacji stresowej tak, by zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

15.15-16.00

8. Sketchnoting na luzie, czyli relaks z rysowaniem.

Prelegent: Mateusz Łysek

Opis: Uczestnicy poznają techniki rysunkowe, pozwalające na wyciszenie, koncentrację uwagi. Poznają również podstawy prostych rysunków i sketchnotingu.

16.00. Zakończenie

PRELEGENCI

Zyta Czechowska

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych.

Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

Hubert Krzyżowski

Hubert Krzyżowski – Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku logopedia ogólna i kliniczna. Terapeuta głosu. Na co dzień pracuje głównie z pacjentami dorosłymi, ale mówi, że to właśnie pacjenci pediatryczni uczą go „logopedycznego życia”.Prywatnie pasjonat skrzypiec. 

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska – Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

Adriana Kloskowska


 dr Adriana Kloskowska – Nauczyciel dyplomowany, polonista, pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, wykładowca akademicki, doradca zawodowy i coach kariery, właściciel i szkoleniowiec w Impuls do Rozwoju, mówca motywacyjny, autorka materiałów i programów szkoleniowych dla dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i doradców zawodowych, projektów rozwojowych i artykułów, które publikuje w Charakterach, Głosie Pedagogicznym, Monitorze Dyrektora Szkoły, Monitorze Dyrektora Przedszkola, Forum Placówek Niepublicznych, gościnnie we Wczesnej Edukacji, Horyzontach Anglistyki, TIKu w Edukacji, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje edukację opartą na wiedzy nt. naturalnych dźwigni umysłu, prowadzi na FB stronę Impuls do rozwoju edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli, autorka bloga na stronie www.adrianakloskowska.pl, mama nastolatki.

Jolanta Sobesiuk

mgr Jolanta Sobesiuk- filolożka, tłumaczka,  wieloletnia nauczycielka języka francuskiego, aktywnie działająca w społeczności lokalnej, współpracująca z różnymi stowarzyszeniami, Obecnie członkini zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT NAD BUGIEM. Zajmuje się koordynacją projektów dotyczycących edukacji lokalnej, zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży, doskonalenia dorosłych, w tym pedagożek i pedagogów (Koordynatorka sieci współpracy), organizacją imprez kulturalnych osadzonych w historii i tradycji regionu Podlasia Nadbużańskiego. Ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy i zarządzaniu projektami oraz w zarządzaniu zespołem ludzkim, zaangażowana w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami (koordynatorka Projektu PełnoAktywni Wolontariusze).

Marzena Kędra

Marzena Kędra – Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu.  Jej sercu bliska jest pedagogika C. Freineta. Z niej czerpie radość i siły do budowania lepszej szkoły. Uhonorowana tytułami Profesora Oświaty, Nauczyciel Roku 2012, Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych, Dyrektor Roku 2010. Autorka licznych publikacji z zakresu pedagogiki, między innymi: „Cogito – szkoła z własnym obliczem”, „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej – przewodnik metodyczny”, „Jak latać bez skrzydeł”, „Razem z dzieckiem”, „Włączanie rodziców w edukację dzieci”, „Wychowanie moralne i obywatelskie”, „Warsztatownia freinetowska w Cogito”, „Mojej szkole na urodziny”.  Autorka i realizatorka wielu projektów oraz innowacji pedagogicznych w tym programów nauczania nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach. Była, wieloletnia Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta.   Jej pasją są podróże, szczególnie  po Ameryce Południowej. To właśnie tam rodzą się najlepsze pomysły edukacyjne.

Agata Karolczyk-Kozyra

Agata Karolczyk-Kozyra – to dyplomowana nauczycielka języka polskiego, trener -szkoleniowiec, edukator, a przede wszystkim prawdziwa pasjonatka aktywnego nauczania, zgodnego z idą Konfucjusza i poglądami Janusza Korczaka.Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w zawodzie pracuje od 2001 roku. W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Każda lekcja to dla niej wyzwanie, walka z nudą, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel.Rozwój jest dla niej bardzo ważny, stąd też regularnie się doszkala, poszukuje nowych wyzwań i rozwiązań. Jest autorką licznych artykułów do internetowego czasopisma dla nauczycieli i wychowawców „Problemy Oświaty i Wychowania”. Współpracuje z leszczyńskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli jako ekspert zewnętrzny oraz z Salonem Edukacyjnym „Empiria” ze Szczecina. Prowadzi bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” (www.kreatywnypolonista.blogspot.com), na którym dzieli się pomysłami na interesujące zajęcia, wykorzystujące metody aktywizujące. Realizuje wiele projektów międzynarodowych Comenius i Erasmus+. Była także prelegentką podczas ogólnopolskich konferencji i spotkań metodycznych, liderką projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję” i ambasadorką programu “Wiosna edukacji”. OSEHero. Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer. Ambasadorka Wakelet.

Marta Florkiewicz- Borkowska

Nauczyciel Roku 2017. Nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Pielgrzymowicach, tutorka, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach takich jak Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Cybernauci, Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Szkoła z Klasą 2.0, SpołEd oraz Asy Internetu. Dyplomowana arteterapeutka. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, scenariuszy szkoleń i warsztatów związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz rozwijaniem kompetencji cyfrowych a także zastosowania arteterapii w edukacji, w tym wielu innowacji pedagogicznych. Autorka cyklu rozwojowych warsztatów z elementami arteterapii dla młodzieży i nauczycieli. Prelegentka na konferencjach edukacyjnych i webinarach, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami, współorganizatorka całodniowej konferencji online EduMocOnline, uczestniczka warsztatów doskonalących i programu Futur Classroom Lab w Brukseli, prelegentka na konferencji TEDxRawaRiver w Katowicach. Należy do społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka #WiosnyEdukacji, #RokuRelacji oraz kampanii #JesteśTwórcąMaszPrawo realizowanej przez PWM, jurorka i ekspertka w konkursie “Projektanci Edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Opiekunka ogólnopolskiej międzyszkolnej akcji awatarkowej, ogólnopolskiego projektu uczniowskiego “Pożeracze Smutków” oraz współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej “Słowa Krzywdzą”, która opisana została w książce Justyny Sucheckiej “Young Power”. Współautorka publikacji „Asy Internetu – Turniej.Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie”, która powstała w ramach programu Asy Internetu, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google oraz autorka dobrych praktyk w publikacji „TIK w pigułce” autorstwa Macieja Danieluka oraz „Trendy w edukacji 2.0”. Fanka nauki metodą projektu, design thinking, odwróconej klasy, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna.
Wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku oraz nominowana w plebiscycie Gazety Wyborczej “Ludzie Roku” w kategorii Edukacja w roku 2019. We wrześniu 2019 roku bohaterka cyklu Autoportrety we wrześniowym numerze Magazynu “Voque Polska”. Microsoft Innovation Educator Expert 2019/2020 i 2020/2021. W roku 2019 wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków.

Mateusz Łysek

Nauczyciel historii, edukacji wczesnoszkolnej, edukacji przez szachy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie. Główne zainteresowania skupiają się wokół myślenia wizualnego w edukacji. Od kilku lat wprowadza z powodzeniem sketchnoting na swoich lekcjach. Od 2017 roku tworzy społeczność skupiającą rysujących nauczycieli. Twórca bloga Belfry Bazgrolą.